Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Syrinx a Singing Friends úspěšně reprezentovaly v Olomouci

V sobotu 8. června se pěvecké sbory Syrinx a Singing Friends zúčastnily 41. ročníku mezinárodního festivalu Svátky písní v Olomouci. Smíšený sbor Singing Friends se zformoval v září roku 2012 a zpočátku byl tvořen rodiči dívek ze sboru Puellae cantantes. Postupně přišli další členové z řad veřejnosti, kolegové a známí a dnes má sbor více než 40 členů. Vystoupení na festivalu v kategorii smíšených sborů bylo oceněno bronzovou medailí, což je napoprvé vynikající výsledek.

Komorní sbor Syrinx, který na jaře prošel výraznou personální proměnou, opět prokázal stabilně vysokou uměleckou úroveň, když v kategorii rychlého nácviku získal stříbrnou medaili a v kategorii komorních sborů zlatou medaili za 97 ze 100 možných bodů. Jako vítěz kategorie se s dalšími čtyřmi sbory utkal v soutěži o absolutního vítěze festivalu, kde nakonec skončil na 2. místě za špičkovým univerzitním komorním sborem z Filipín. Stal se tak zároveň nejlepším českým zúčastněným sborem - jiný český sbor nebyl do finále nominován. Je to již podruhé, kdy se Syrinx stal finalistou tohoto prestižního festivalu (naposledy v roce 2009, kdy skončil rovněž druhý) a celkem potřetí, kdy do finále postoupil litoměřický sbor (v roce 2011 se to podařilo dívčímu sboru Puellae cantantes).

Oba sbory, Syrinx i Singing Friends, se připravují na účast na 8. světové sborové olympiádě, která se bude konat v létě 2014 v lotyšské Rize. Vzhledem k tomu, že se této největší světové sborové akce zúčastní i Puellae cantantes, Litoměřice tam budou mít hned tři zástupce.

Veliké díky patří Městu Litoměřice za finanční podporu, Občanskému sdružení Puellae cantantes a všem rodičům za obětavost, s níž podporují své děti v této umělecké činnosti.

Fotogalerie

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:49)

 

Červnové koncerty sborů

V úterý 4. června se v sále ZŠ B. Němcové uskutečnil koncert sborů Sedmikrásky, Syrinx a Singing Friends. Sedmikrásky se tak rozloučily se sborovým školním rokem a ostatní dva sbory se představily s programem na Svátky písní v Olomouci, kterých se zúčastní v sobotu 8. června. Syrinx tak vedle tradičního repertoáru předvedl rychlý nácvik, kdy během 10 minut na pódiu nacvičil neznámou skladbu. Z výtěžku dobrovolného vstupného byly nakoupeny úklidové prostředky, které byly poslány do Křešic.

O týden později, 11. června, se opět v sále ZŠ B. Němcové uskutečnil rozlučkový koncert přípravných sborů Pampelišky, Barvičky a Modrásci. Výtěžek dobrovolného vstupného měl být původně věnován povodněmi postiženým členům našich sborů, ale nakonec se vedení občanského sdružení rozhodlo celý výtěžek věnovat křešické škole a školce, jejíž provoz je vážně ohrožen.


Aktualizováno (Čtvrtek, 13 Červen 2013 09:15)

 

Koncert (nejen) pro kočku byl úspěšný

Více než 200 lidí zaplnilo hlediště Divadla K. H. Máchy v Litoměřicích v sobotu 27. dubna, kdy se zde konal poslední z koncertů festivalu Litoměřická notička 2013, který organizuje ZŠ B. Němcové v Litoměřicích. Komponovaný večer s názvem "Koncert (nejen) pro kočku" nabídnul mozaiku vystoupení pěveckých sborů Puellae cantantes a Modrásci, prokládaných baletními čísly v podání sólistů a souborů Baletního studia Regina. Jako náš pravidelný host rovněž zazpívala sopranistka Jana Červinková. Tématicky byl celý program věnován kočkám, v průběhu večera rovněž proběhla veřejná sbírka ve prospěch azylu pro opuštěné kočky v Černivi.

Veliký dík patří všem, kteří se na přípravě projektu podíleli - Saše Pallasové za dramaturgii a organizaci večera, Regině Blažkové Holubové za přípravu skvělých baletních čísel, pohotovým a vstřícným pracovníkům Divadla K. H. Máchy, všem účinkujícím a dalším spolupracovníkům.

Výtěžek sbírky ve výši 3.192 Kč bude předán paní Janě Zárubové, provozovatelce černivského kočočího azylu "Lucky". Všem dárcům rovněž děkujeme.

Aktualizováno (Pondělí, 27 Květen 2013 13:57)

 

Přípravné sbory úspěšné na soutěžích

Během uplynulého víkendu se naše přípravné sbory úspěšně zúčastnily soutěžních přehlídek dětských pěveckých sborů. V sobotu 13. dubna Modrásci zvítězili v krajském kole Národní přehlídky dětských sborů a jako jediný sbor ze všech kategorií postupují na celostátní přehlídku v Uničově. V neděli 14. dubna se Sedmikrásky a Barvičky zúčastnily soutěžní přehlídky Zahrada písní v Praze. Oba sbory se umístily ve zlatém pásmu v nejmladší věkové kategorii.

Fotogalerie - Zahrada písní 2013


Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:52)