Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Svátky písní Olomouc 2018

V sobotu 2. června 2018 se dívčí koncertní sbor Puellae Cantantes účastnil 46. ročníku největšího tuzemského sborového festivalu, Svátků písní v Olomouci. Reprezentovat nejen naše město, ale vzhledem k mezinárodní úrovni festivalu i Českou republiku, jela děvčata ihned do dvou soutěžních kategorií, a to do kategorie duchovní a kategorie mládežnických sborů. V obou dvou uspěly zpěvačky s výborným bodovým ohodnocením a domů si tak odvezly dvě zlaté medaile. Pozadu nezůstalo ani jejich přípravné oddělení Modrásci, kteří si přivezli z předchozího soutěžního dne zlatou medaili z kategorie dětských sborů do 12 let a krásné stříbro z kategorie soudobé hudby, kde jim byli soupeři i věkově mnohem starší a zkušenější zpěváci. Na festivalu nezahálel ani náš dospělý smíšený sbor Singing Friends, který byl ve své kategorii odměněn rovněž stříbrnou medailí.

Vzhledem k tomu, že Puellae Cantantes obdržely vůbec nejvyšší bodové skóre ze všech zúčastněných sborů, měly tu čest zabojovat si o titul absolutního vítěze festivalu na závěrečném koncertu Grand Prix, kde ve finále mezi pěti dalšími sbory obsadily druhou příčku. Věříme, že dosažené úspěchy sborů přinesou zpěvačkám především radost z hudby a společného snažení, kýžené zkušenosti do dalších let, i motivaci k práci a stále lepším a lepším výkonům.


Všechny výsledky našich sborů:

Puellae Cantantes:
kat. A3 – mládežnické sbory – 25,70 / zlatá medaile
kat. B – duchovní hudba – 26,50 / zlatá medaile

Modrásci:
kat. A1 – dětské sbory do 12 let – 21,40 / zlatá medaile
kat. E – soudobá hudba – 14,10 / stříbrná medaile

Singing Friends:
kat. A4 – dospělé sbory (smíšené) – 16,45 / stříbrná medaile

autor článku: Kateřina Stojanová

Aktualizováno (Pátek, 29 Červen 2018 00:46)

 

Mikulášská s The Tap Tap - záznam

Kdo jste neviděli, můžete si pustit:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11697790053-mikulasska-s-the-tap-tap-ve-foru-karlin/21654215017

Aktualizováno (Středa, 07 Prosinec 2016 09:11)

 

Úspěch litoměřických sborů na festivalu v Belgii

Ve dnech 29. 4. - 2. 5. se sbory Modrásci a Puellae cantantes zúčastnily Evropského hudebního festivalu pro mládež v belgickém Neerpeltu. V letošním roce festival hostil téměř 3500 zpěváků ve 105 sborech z 24 zemí včetně Turecka a Jihoafrické republiky. V početné konkurenci si oba sbory pod vedením Saši a Romana Pallasových vyzpívaly ve své kategorii 1. cenu. Puellae cantantes navíc dostaly příležitost představit se spolu s dalšími pěti vybranými sbory téměř dvoutisícovému publiku na slavnostním sobotním happeningu, kde každý sbor předvedl svůj krátký program a v závěru společně zazpívaly píseň Pompeii od Bastille, připravenou na dopoledním workshopu. V sobotu i v neděli po ukončení soutěžních vystoupení prošel městem jásající početný průvod s vlajkami všech zúčastněných států. Radost ze setkání se spoustou úžasných lidí z různých koutů světa byla nejen další krásnou sborovou zkušeností, ale ve světle nedávných událostí i jasným vzkazem všem teroristům: nás nezlomíte!

Fotogalerie

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:30)

 

Svátky písní Olomouc 2015

Ve dnech 4. - 6. června 2015 se naše sbory opět zúčastnily již 43. ročníku největšího tuzemského sborového festivalu, Svátků písní v Olomouci. Tentokrát si jely zasoutěžit hned tři sbory z naší sborové rodiny - Modrásci, Puellae cantantes a do třetice také Singing Friends. Jako už tradičně v posledních několika letech, podařilo se Modráskům i koncertnímu sboru obsadit přední příčky hned v několika kategoriích a Singing Friends se po necelých třech letech práce dostali těsně pod hranici zlatého hodnocení. Modrásci tentokrát lámali rekordy nejen své vlastní, ale i festivalové. Se ziskem 99 bodů se stali absolutním vítězem celé páteční soutěže, která byla určena dětským sborům do 16 let, a byli nominováni do sobotního finále, kde se s dalšími pěti mládežnickými a dospělými sbory z celého světa (vítězi sobotních kategorií) utkali o titul absolutního vítěze. Ve finále se nakonec Modráskům podařilo obsadit druhou příčku za vítězným Lotyšským sborem.

Vystoupení Modrásků v soutěži o absolutního vítěze (Reduta Olomouc, 6. 6. 2015)

Všechny výsledky našich sborů:

Modrásci - kategorie dětských sborů do 12 let - 99 bodů / zlatá medaile
Modrásci - spirituál, gospel, jazz, pop pro dětské sbory - 95 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie dětských sborů do 16 let - 96 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie mládežnických sborů do 19 let - 98 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - spirituál, gospel, jazz, pop pro mládežnické sbory - 93 bodů / zlatá medaile
Singing Friends - kategorie smíšených sborů - 89 bodů / stříbrná medaile

Kompletní výsledková listina 43. ročníku

Vystoupení Puellae cantantes na zahajovacím koncertě festivalu (Reduta Olomouc, 4. 6. 2015).