Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Sbor Puellae cantantes koncertoval ve Velké Británii

Dívčí sbor Puellae cantantes uskutečnil ve dnech 4. - 13. července 2013 koncertní zájezd do Velké Británie spojený s účastí na prestižním hudebním festivalu v Llangollenu.

První část zájezdu měla částečně poznávací charakter. Dívky navštívily několik historicky významných míst a architektonických památek - Stonehenge, salisburskou katedrálu, starobylé město York, působiště sester Brontëových - městečko Haworth nebo národní mediální muzeum v Bradfordu. "Třešničkou na dortu" byly dva samostatné hodinové koncerty v Haworthu a Todmordenu (západní Yorkshire). Na obou koncertech sbor představil to nejlepší ze svého repertoáru a koncerty byly navíc zpestřené sólovými výstupy, které měly některé sboristky připravené na nadcházející festival v Llangollenu.

Llangollen je malé městečko v severním Walesu, kde se koná jeden z největších a nejznámějších světových hudebních festivalů už od roku 1947. Kromě koncertů a workshopů mají účastníci možnost zúčastnit se soutěže v některé z více než 20 sborových, tanečních a sólových kategorií. Do každé kategorie jsou sbory a sólisté vybíráni na základě zaslaných nahrávek, aby byla zachována špičková úroveň celé akce. Na místě v koncertním pavilónu se 4000 sedadly v hledišti pak proběhne finálová přehlídka všech účastníků, na jejímž konci jsou trofejemi a finančními částkami odměněni 3 nejlepší účastníci z každé kategorie. Puellae cantantes vystoupily ve třech kategoriích - starší dětské sbory do 18 let, folklor a show choirs. Tři sboristky byly také vybrány k účasti v sólových kategoriích - Barbora Kodešová v kategorii do 18 let, Barbora Härtingová v kategorii Songs from the Shows a Magdaléna Pallasová v kategorii do 12 let. Sbor i sólistky předvedly vynikající výkony a se ctí reprezentovaly Litoměřice a Českou republiku. Konkurence byla úctyhodná a inspirativní a ke hlavním cenám nás ve většině kategorií nepustila. O to větší radost přinesla 2. cena, kterou získala Magdaléna Pallasová za svůj sólový výstup v kategorii do 12 let.

O hodnocení soutěže a relativní vyrovnanosti výkonů je možné získat představu z výsledkových listin: Senior Children's Choir - Children's Folk Choir - Show Choir - Vocal Solo Under 12

Fotografie ze zájezdu jsou zde ve fotogalerii.

Na stránce http://llangollen.tv jsou zveřejněny videozáznamy z téměř všech kategorií - doporučuji všem hudbymilovným jedincům, stojí to za to.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:47)

 

Svátky písní Olomouc - finále


Aktualizováno (Čtvrtek, 13 Červen 2013 09:03)

 

Syrinx a Singing Friends úspěšně reprezentovaly v Olomouci

V sobotu 8. června se pěvecké sbory Syrinx a Singing Friends zúčastnily 41. ročníku mezinárodního festivalu Svátky písní v Olomouci. Smíšený sbor Singing Friends se zformoval v září roku 2012 a zpočátku byl tvořen rodiči dívek ze sboru Puellae cantantes. Postupně přišli další členové z řad veřejnosti, kolegové a známí a dnes má sbor více než 40 členů. Vystoupení na festivalu v kategorii smíšených sborů bylo oceněno bronzovou medailí, což je napoprvé vynikající výsledek.

Komorní sbor Syrinx, který na jaře prošel výraznou personální proměnou, opět prokázal stabilně vysokou uměleckou úroveň, když v kategorii rychlého nácviku získal stříbrnou medaili a v kategorii komorních sborů zlatou medaili za 97 ze 100 možných bodů. Jako vítěz kategorie se s dalšími čtyřmi sbory utkal v soutěži o absolutního vítěze festivalu, kde nakonec skončil na 2. místě za špičkovým univerzitním komorním sborem z Filipín. Stal se tak zároveň nejlepším českým zúčastněným sborem - jiný český sbor nebyl do finále nominován. Je to již podruhé, kdy se Syrinx stal finalistou tohoto prestižního festivalu (naposledy v roce 2009, kdy skončil rovněž druhý) a celkem potřetí, kdy do finále postoupil litoměřický sbor (v roce 2011 se to podařilo dívčímu sboru Puellae cantantes).

Oba sbory, Syrinx i Singing Friends, se připravují na účast na 8. světové sborové olympiádě, která se bude konat v létě 2014 v lotyšské Rize. Vzhledem k tomu, že se této největší světové sborové akce zúčastní i Puellae cantantes, Litoměřice tam budou mít hned tři zástupce.

Veliké díky patří Městu Litoměřice za finanční podporu, Občanskému sdružení Puellae cantantes a všem rodičům za obětavost, s níž podporují své děti v této umělecké činnosti.

Fotogalerie

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:49)