Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Svátky písní Olomouc 2015

Ve dnech 4. - 6. června 2015 se naše sbory opět zúčastnily již 43. ročníku největšího tuzemského sborového festivalu, Svátků písní v Olomouci. Tentokrát si jely zasoutěžit hned tři sbory z naší sborové rodiny - Modrásci, Puellae cantantes a do třetice také Singing Friends. Jako už tradičně v posledních několika letech, podařilo se Modráskům i koncertnímu sboru obsadit přední příčky hned v několika kategoriích a Singing Friends se po necelých třech letech práce dostali těsně pod hranici zlatého hodnocení. Modrásci tentokrát lámali rekordy nejen své vlastní, ale i festivalové. Se ziskem 99 bodů se stali absolutním vítězem celé páteční soutěže, která byla určena dětským sborům do 16 let, a byli nominováni do sobotního finále, kde se s dalšími pěti mládežnickými a dospělými sbory z celého světa (vítězi sobotních kategorií) utkali o titul absolutního vítěze. Ve finále se nakonec Modráskům podařilo obsadit druhou příčku za vítězným Lotyšským sborem.

Vystoupení Modrásků v soutěži o absolutního vítěze (Reduta Olomouc, 6. 6. 2015)

Všechny výsledky našich sborů:

Modrásci - kategorie dětských sborů do 12 let - 99 bodů / zlatá medaile
Modrásci - spirituál, gospel, jazz, pop pro dětské sbory - 95 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie dětských sborů do 16 let - 96 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie mládežnických sborů do 19 let - 98 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - spirituál, gospel, jazz, pop pro mládežnické sbory - 93 bodů / zlatá medaile
Singing Friends - kategorie smíšených sborů - 89 bodů / stříbrná medaile

Kompletní výsledková listina 43. ročníku

Vystoupení Puellae cantantes na zahajovacím koncertě festivalu (Reduta Olomouc, 4. 6. 2015).

 

Puellae cantantes na výročí IG! v Jablonci

Koncertní sbor Puellae cantantes se ve dnech 4. a 5. září 2015 zúčastnil oslav 10. výročí založení dětského sboru Iuventus, Gaude! z Jablonce nad Nisou. Páteční happening se uskutečnil na louce v Hraběticích (Janov nad Nisou). Všichni pozvaní hosté, mezi nimiž nechyběly ani další sbory (Iuventus cantans z Pardubic a Jizerka ze Semil), stylově čekali na hlavního oslavence, kterému cestou do hor píchnul autobus.

Fotogalerie

V sobotu se sbory společně zúčastnily sklářské poutě v Kristiánově, kde nejprve zazpívaly při bohoslužbě pod širým nebem a potom ještě vystoupily s více než hodinovým programem na louce u sklářského muzea. Odpoledne následoval sestup do Josefova Dolu a přesun do jabloneckého Domu dětí a mládeže, kde jsme se rozloučili u táboráku. Tři vystoupení, v nohách 9 kilometrů Jizerkami a setkání se spoustou kamarádů - to vypadá na pěkně strávené dva dny.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:35)

 

Puellae cantantes koncertovaly v Polsku

Na pozvání pořádajícího komorního orchestru Divertimento z Varšavy se litoměřický dívčí sbor Puellae cantantes vydal do polského Krasnobródu, aby svým koncertem zahájil 9. ročník renomovaného hudebního festivalu Per Artem ad Astra. Koncert se uskutečnil v neděli 16. srpna ve zcela zaplněném Kostele Navštívení Nejsvětější Panny Marie v Krasnobródu. Litoměřické dívky přednesly skladby Michaela Haydna, Léo Delibesa, Ivany Loudové, Petra Ebena, Jussi Chydeniuse a Benjamina Brittena. Za jejich vynikající výkon se jim zaslouženě dostalo dlouhotrvajícího potlesku ve stoje a příslibu pozvání na některý z dalších ročníků festivalu. V publiku nechyběl ani starosta Krasnobródu a významní hosté festivalu - varhaníci, dirigenti a další znalci umění.

Per Artem ad Astra - program festivalu

Článek o inauguračním festivalovém koncertu - www.krasnobrod.pl

Následující volný den strávila děvčata v Zamośći - nedalekém městě, jehož zachovalé renesanční centrum je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V podvečer pak přišlo ještě osvěžení na krasnobrodském koupališti - volný vstup byl osobním dárkem pana starosty za krásný koncert.

Fotogalerie

Cestou do Litoměřic pak dívky ještě navštívily Varšavu a večer před odjezdem si zde zazpívaly pro nepříliš početné, ale velmi vděčné publikum v hlavním evangelickém kostele, kde jsou kromě překrásné akustiky také jedny z nejlepších varhan v celém Polsku. Krásnou koncertní tečkou za celým zájezdem bylo provedení Delibesovy Messe bréve za doprovodu vynikajícího varhaníka prof. Jaroslava Malanowicze (mimo jiné zakladatele a dlouholetého spoluorganizátora festivalu Litoměřické varhanní léto). Ten rovněž nešetřil chválou na adresu sboru a vyjádřil naději, že budeme moci uspořádat společný koncert v Litoměřicích, případně i jinde v našem regionu. Zároveň se začala rýsovat možnost, že by sbor mohl být v budoucnu zařazen do nějakého významnějšího koncertního cyklu, které se každoročně v tomto kostele konají.

Všem zpěvačkám patří veliký dík za úžasné nasazení i intenzivní práci, která úspěšnému zájezdu předcházela, jejich rodičům pak za neutuchající podporu a Městu Litoměřice za finanční přispění.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:42)