Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Červnové koncerty sborů

V úterý 4. června se v sále ZŠ B. Němcové uskutečnil koncert sborů Sedmikrásky, Syrinx a Singing Friends. Sedmikrásky se tak rozloučily se sborovým školním rokem a ostatní dva sbory se představily s programem na Svátky písní v Olomouci, kterých se zúčastní v sobotu 8. června. Syrinx tak vedle tradičního repertoáru předvedl rychlý nácvik, kdy během 10 minut na pódiu nacvičil neznámou skladbu. Z výtěžku dobrovolného vstupného byly nakoupeny úklidové prostředky, které byly poslány do Křešic.

O týden později, 11. června, se opět v sále ZŠ B. Němcové uskutečnil rozlučkový koncert přípravných sborů Pampelišky, Barvičky a Modrásci. Výtěžek dobrovolného vstupného měl být původně věnován povodněmi postiženým členům našich sborů, ale nakonec se vedení občanského sdružení rozhodlo celý výtěžek věnovat křešické škole a školce, jejíž provoz je vážně ohrožen.


Aktualizováno (Čtvrtek, 13 Červen 2013 09:15)

 

Koncert (nejen) pro kočku byl úspěšný

Více než 200 lidí zaplnilo hlediště Divadla K. H. Máchy v Litoměřicích v sobotu 27. dubna, kdy se zde konal poslední z koncertů festivalu Litoměřická notička 2013, který organizuje ZŠ B. Němcové v Litoměřicích. Komponovaný večer s názvem "Koncert (nejen) pro kočku" nabídnul mozaiku vystoupení pěveckých sborů Puellae cantantes a Modrásci, prokládaných baletními čísly v podání sólistů a souborů Baletního studia Regina. Jako náš pravidelný host rovněž zazpívala sopranistka Jana Červinková. Tématicky byl celý program věnován kočkám, v průběhu večera rovněž proběhla veřejná sbírka ve prospěch azylu pro opuštěné kočky v Černivi.

Veliký dík patří všem, kteří se na přípravě projektu podíleli - Saše Pallasové za dramaturgii a organizaci večera, Regině Blažkové Holubové za přípravu skvělých baletních čísel, pohotovým a vstřícným pracovníkům Divadla K. H. Máchy, všem účinkujícím a dalším spolupracovníkům.

Výtěžek sbírky ve výši 3.192 Kč bude předán paní Janě Zárubové, provozovatelce černivského kočočího azylu "Lucky". Všem dárcům rovněž děkujeme.

Aktualizováno (Pondělí, 27 Květen 2013 13:57)

 

Přípravné sbory úspěšné na soutěžích

Během uplynulého víkendu se naše přípravné sbory úspěšně zúčastnily soutěžních přehlídek dětských pěveckých sborů. V sobotu 13. dubna Modrásci zvítězili v krajském kole Národní přehlídky dětských sborů a jako jediný sbor ze všech kategorií postupují na celostátní přehlídku v Uničově. V neděli 14. dubna se Sedmikrásky a Barvičky zúčastnily soutěžní přehlídky Zahrada písní v Praze. Oba sbory se umístily ve zlatém pásmu v nejmladší věkové kategorii.

Fotogalerie - Zahrada písní 2013


Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:52)